Starptautiskā debija ITF Lielbritānijas nākotne 2003
Treneris / mentorsIvans Lendls
Daba uz laukaForši
Mīļākais kadrsŠķērsot tiesas šķēli
Sasniegumi (galvenie)• Endijs Marejs ir trīskārtējs “Grand Slam” čempions, kuram zem jostas ir 2 Vimbldonas un 1 “US Open” tituls.
• Endijs Marejs karjerā ir uzvarējis 592 spēlēs, vienlaikus zaudējot 171.
• 2009. gada augustā viņš sasniedza augstāko pasaules 1. vietu.
• Pašlaik viņš ir ierindots pasaules 2. vietā (2016).
Karjeras pagrieziena punkts2012. gada 'US Open' fināls, kurā viņš 5 setos uzvarēja Novaku Džokoviču.

• Vai Endijs Marejs lieto alkoholu: jā
  • Endijs Marejs un viņa brālis Džeimijs Marejs bija skolā, kad notika bēdīgi slavenais 1996. gada Dunblanes skolas slaktiņš.
  • 12 gadu vecumā viņš uzvarēja junioru turnīrā “Orange Bowl”. Viņš ar 6-4, 6-1 uzvarēja čehu Tomu Piskačeku.
  • Kad viņam bija 15 gadu, viņš noraidīja piedāvājumu trenēties “Ranger Football Club”, lai koncentrētos uz tenisa karjeru.
  • Viņš piedzima ar bojātu ceļgala uzgali, sauktu arī par divpusēju “Patella”. Defekts netika diagnosticēts, kamēr viņam nebija 16 gadu.
  • Marejs ir jaunākais britu spēlētājs, kurš jebkad spēlējis Deivisa kausā 17 gadu vecumā.
  • Marejs 2004. gadā tika apbalvots ar “BBC jaunā gada sporta personības balvu”, tādējādi kļūstot par vienīgo balvas saņēmēju ārpus angļu valodas.
  • Mareja izcilais sniegums 2005. gadā katapultēja viņu no 407. vietas uz 64. vietu un, skatoties uz viņa sniegumu, viņam tika piešķirta “2005. gada Skotijas sporta personība”.
  • Marejs 2008. gadu noslēdza ar 4. vietu pasaulē un pirmo reizi kvalificējās “Masters Cup”. Pusfinālā viņš ar 5-7, 2-6 zaudēja Davidenko.
  • 2009. gada Vimbldonas izdevumā Marejs bija daļa no vēstures. Pēc 3 stundām un 56 minūtēm viņš ceturtdaļfināla mačā, kas tika spēlēts pilnībā zem ievelkama jumta, piecos setos pārspēja Stanislasu Vavrinku.
  • Mareja uzvara pār Markosu Baghdatis 2012. gada Vimbldonas izdevumā ir rekordspēlē līdz vēlam vakaram. Mačs tika galā ar 23:02 BST.
  • Marejs 2012. gada Londonas vasaras olimpiskajās spēlēs ieguva zeltu, finālā uzvarot Federeru un tāpēc kļūstot par pirmo britu vīrieti, kurš vienspēlēs izcīnījis tenisa zeltu kopš 1908. gada.
  • Atzīstot kalpošanu tenisam, Sterlinga universitāte viņam piešķīra “Sterling Freedom” goda doktora grādu.